Dzień Krajobrazu na WNoZiKŚ i WFiA

2023-dzien-krajobrazu

Z okazji Międzynarodowego Dnia Krajobrazu, który został ustanowiony przez Radę Europy z inicjatywy Polski, a konkretnie Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska zapraszamy do aktywnego wzięcia udziału w tym wyjątkowym dniu.  

Dzień krajobrazu organizowany przez Uniwersytet Wrocławski Wydział Nauk o Ziemi i Kształtowania Środowiska oraz Wydział Fizyki i Astronomii odbędzie się 20 października 2023. W programie wydarzenia znajdują się wykłady, warsztaty oraz wycieczki dla uczestników.

Wykłady, które odbędą się na Wydziale Fizyki i Astronomii w sali nr 60 im. Rzewuskiego w godzinach 10:00 – 11:30:

  1. Krajobrazy na innych planetach Układu Słonecznego – dr Krzysztof Radziszewski
  2. Jak powstają góry – dr Waldemar Sroka
  3. Cmentarze w krajobrazie Dolnego Śląska – dr inż. Anna Zaręba
  4. Biofilia w mieście – dr hab. Alicja Krzemińska

Informacja o studiach od godziny 11:30

  • kierunki: geologia, inżynieria geologiczna, ochrona środowiska, geografia, planowanie przestrzenne, turystyka, astronomia, fizyka

Warsztaty dla uczniów szkół ponadpodstawowych, które zaczną się o godzinie 12:00

  1. Woda w krajobrazie miejskim. Uczynić widzialnym niewidoczne, czyli o zasobach wód podziemnych – dr hab. Sebastian Buczyński, mgr Adam Wojtyna (60 min., 15 osób)
  2. Woda wodzie nierówna – dr Marta Jakubiak (60 min., 15 osób)
  3. Odpad czy surowiec? – mgr Mateusz Wolszczak, dr hab. Anna Potysz (60 min., 15 osób)
  4. Radioaktywność w środowisku miejskim – dr hab. Dagmara Tchorz-Trzeciakiewicz (60 min., 15 osób)
  5. Krajobrazy zapisane w skałach – dr Urszula Kosarewicz, mgr Anna Setlik (90 min., 25 osób)
  6. Jaki to krajobraz? Quiz wiedzy o krajobrazach przyrodniczych i kulturowych Polski – dr Krzysztof Parzóch i dr Wojciech Jurkowski (60 min., 15 osób)
  7. Zielono mi w moim mieście – warsztaty projektowe – dr hab. Alicja Krzemińska, dr inż. Anna Zaręba (60 min., 15 osób)

Udział w warsztatach jest możliwy po wcześniejszej rejestracji mailowej. Kontakt w sprawie zapisów: dr ADRIANA TROJANOWSKA-OLICHWER, e-mail: adriana.trojanowska-olichwer@uwr.edu.pl

Warsztaty kreatywne dla studentów, które zaczną się o godzinie 12:00.

  1. Wspólne wykonanie hotelu dla owadów i zamontowanie go na dziedzińcu naszego kampusu przy Borna. Prowadzi i nadzoruje dr Wojciech Drzewicki ale Wasza pomoc będzie bardzo potrzebna. Start na dziedzińcu kampusu.
  2. Zaprojektujmy wspólnie krajobraz naszego kampusu – graficzne projektowanie i komentowanie na wielkoformatowym wydruku planu kampusu jakie zmiany chcielibyście wprowadzić w przestrzeni kampusu żeby czuć się tu lepiej podczas zajęć i w przerwach między nimi. Chcemy zebrać wasze pomysły i opinie żeby zaplanować zmiany w kampusie. Prowadzi i nadzoruje Studenckie Koło Ochrony Środowiska biblioteka ING UWr (rotunda I piętro):

Wycieczki dla wszystkich chętnych OD GODZINY 12:00 (obowiązują zapisy przez e-mail)

  1. Historia zapisana w krajobrazie Wrocławia – spacer krajobrazowy po Starym Mieście we Wrocławiu – mgr Paulina Miodońska (60min., do 25 osób)
  2. QUEST z Muzeum Geologicznym (Rynek Wrocławski) – mgr Joanna Białek (60-90 min., do 25 osób)

Udział w wycieczkach jest możliwy po wcześniejszej rejestracji mailowej. Kontakt w sprawie zapisów: dr ADRIANA TROJANOWSKA-OLICHWER, e-mail: adriana.trojanowska-olichwer@uwr.edu.pl

Projekt "Zintegrowany Program Rozwoju Uniwersytetu Wrocławskiego 2018-2022" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego

Fundusze Europejskie
Rzeczpospolita Polska
Unia Europejska
NEWSLETTER